فصل دوم-مفاهیم پایه در معاملات

  • گیلان بورس GuilanFX

فهرست مطلب

بخش اول: مقدمه

یکی از مهم ترین مسائل برای فعالان بازار ارز این است که درک درستی از نحوه انجام معاملات داشته باشند. در این فصل تمام مفاهیم پایه درباره تجارت در بازار ارز بین الملل را خواهید خواند.همچنین می آموزید که با چه نرخی باید خرید و فروش کرد، نحوه عمکرد لوریج چگونه است، نرخ جفت های ارزی چگونه نمایش داده می شود و بسیاری موارد دیگر.
فصل دوم شامل شش بخش زیر می باشد:

بخش اول: مفاهیم ابتدایی- مفاهیم اساسی و پایه در بازار ارز بین الملل
بخش دوم:
مظنه مستقیم/غیر مستقیم و ارز پایه/متغیر در جفت ارزی -  آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا دلار آمریکا در برخی از جفت های ارز، ارز اول و در برخی ارز دوم است؟  
بخش سوم:
لات، پیپ و اسپرد - در این بخش، راه آسانی می آموزید که با استفاده از آن ارزش یک پیپ جفت های ارزی را محاسبه کنید و پاسخ این سوال ها که چرا جفت های ارزی اسپرد دارند و تاجرها می توانند با چه حجم هایی معامله می کنند، را می فهمید.
بخش چهارم:
مارجین (لوریج) -این بخش به یکی از مهم ترین مزایای بازار ارز می پردازد، بدون دانستن این نکته هرگز نباید وارد بازار ارز بین الملل شوید.
بخش پنجم:
سود تمدید - نمی خواهید در بازار ارز بین الملل سرمایه گذاری بلندمدت کنید؟ در این بخش می آموزید که کدام جفت ارزی سود روزانه هم دارد.
بخش ششم:
انواع سفارشات - استراتژی های متفاوت، راه های ورود و خروج متفاوت هم می طلبد. در این بخش می فهمید که کدام نوع سفارش ورود و خروج برای شما مناسب تر است.
خلاصه فصل و پاسخ سوالات:
در این بخش که در همه فصل ها تکرار شده است، می توانید خلاصه ای از مباحث فصل و سوالاتی برای سنجش آمادگی  شروع فصل بعدی به همراه پاسخ سوالاتی که در طول فصل مطرح شده را بخوانید.