گیلان بورس

سوالات متداول

وب سایت گیلان بورس یک بستر برای ارائه ی مطالب آموزشی و ابزارهای مورد نیاز معامله گران است.

منابع آموزشی به صورت نوشتاری و تصویری به صورت رایگان در اختیار تمامی کاربران قرار گرفته است. همچنین ابزارهای مورد نیاز معامله گران، ابزارهای تحلیلی مانند استراتژی های معاملاتی ، نرم افزارهای کمکی و ... ، ابزارهای کمکی مانند اندیکاتورها تحت پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 ، و همچنین ابزارهای معامله گر (اکسپرت ها) با عضویت ویژه در گیلان بورس قابل دریافت هستند. با عضویت وی آی پی در گیلان بورس، امکان دسترسی به بیش از 500 ساعت ویدیو آموزشی در زمینه های مرتبط با بازارهای مالی(به زبان فارسی) برای شما میسر خواهد شد

کسب درآمد در بازارهای مالی

آیا کسب در آمد بالا در بازارهای مالی واقعاً عملی است؟
  • قبل از هر چیز آموزش . بدون آموزش شک نکنید که متضرر خواهید شد. از طریق دوره های آموزشی مبتدی تا پیشرفتهء گیلان بورس ، آن لاین و رایگان آموزش ببینید.
  • پس از گذراندن دوره های آموزشی ، زمان کسب تجربه است. یک حساب آزمایشی افتتاح کنید و آموخته هایتان را در بازار واقعی و بدون ریسک محک بزنید.
  • پس از یادگیری و افتتاح حساب در یکی از کارگزاران جهانی ، اینک وقت پیاده سازی اندوخته هایتان است.خوب یاد گرفتید؟خوب بکار بستید؟پس خوب درآمد کسب می کنید!

کسب درآمد در بازارهای مالی


3 قدم مهم که نباید آن را فراموش کنید

انتخاب کارگزاری

قدم دوم

کسب تجربه

قدم سوم

یادگیری

قدم اول

کسب درآمد

پیشروی در مسیر

یادگیری

قدم اول

انتخاب کارگزاری

قدم دوم

کسب تجربه

قدم سوم

کسب درآمد

پیشروی در مسیر

سوالات متداول کاربران

از کجا شروع کنم؟
می توانید از دوره های آموزشی که به صورت رایگان در سایت قرار گرفته است با سرفصل های آموزشی آشنا شوید که شامل بخش های : آشنایی با بازار ، مفاهیم پایه در بازارهای مالی ، آموزش تحلیل تکنیکال ، آموزش تحلیل فاندامنتال و ... است آموزشهای تصویری و فارسی رایگان در کانال تلگرام/یوتوب و آپاراتِ گیلان بورس می تواند شما را از یک علاقمند به یک حرفه ای تبدیل کند.
حداقل سرمایه گذاری در بازار فارکس چقدر است؟
حداقل سرمایه جهت افتتاح حسب واقعی را کارگزاری مشخص می کنم. این رقم بین 10$ الی 10000$ در کارگزاری های مختلف متفاوت است.اما پیشنهاد ما این است که با مبالق پایین(زیر 500$) شروع کنید. تجربه نشان داده است که معامله گران در اولین حساب واقعی خود درگیر احساسات(ترس و یا طمع) خواهند شد . به همین دلیل احتمال از دست دادن سرمایه در سرمایه گذاری اول بسیار زیاد است. پس حتما با مبالغ پایین شروع کنید.
آیا می توانم در کلاسهای حضوری شرکت کنم؟
در حال حاضر کلیه خدمات شرکت " کلیک هوشمند " به صورت آن لاین انجام می پذیرد و در واقع نیازی نیز به شرکت در کلاسهای حضوری نمی باشد، چرا که می توانید از طریق آموزش های تصویری ، منابع آموزشی متعددی که سرفصل های آموزشی را توضیح داده اند استفاده نمایید.
آیا دوره های آن لاین و یا تصویری از نظر محتوی با هم متفاوت هستند؟
تفاوت کلاسهای حضوری و انلاینخیر . سر فصل ها و مباحث آموزشی با یکدیگر تفاوتی ندارند . تفاوت در شیوه تدریس مثال هاست. می توانید دوره ی آموزشی ای را که با آن ارتباط گرفته اید انتخاب نمایید و چنانچه مباحثی برایتان دشوار بود و یا از نوع بیان آن نتوانستید استفاده لازم را ببرید ، در آموزشهای دیگر جستجو کنید.
آیا می توانم پس از افتتاح حساب واقعی شروع به یادگیری کنم؟
خیر.مطلقا. در واقع شما می توانید این کار را انجام دهید چرا که خودتان مسئول اعمالتان هستید(مانند پریدن از ارتفاع) اما برای کسب سود در این بازار باید با مفاهیم پایه و تخصصی آشنایی کامل(تئوری و عملی) داشته باشید. می توانید بدون یادگیری مباحث تخصصی از استراتژی ویژه فارکس استفاده نمایید اما اینکار تنها درصدی از ریسک شما را کم می کند.رمز موفقیت در این بازار تنها دانش و نحوه استفاده از آن است.
چقدر می توانم در ماه سود خاصل داشته باشم؟چقدر می توانم در ماه سود خاصل داشته باشم؟
کسی که در بازارهای مالی فعالیت کند و پاسخ این سوال را با اطمینان بدهد دروغگوست! هیچ چیز در این بازار تضمین شده نیست. اما چیزی که مشخص است این است که اگر شما با دید باز و علم کافی دست به معامله بزنید به سود خوبی میرسید . در واقع میزان سرمایه، میزان دانش ، تجربه و میزان ریسک پذیری 3 عامل تعیین کننده ی پاسخ این سوال هستند.
من می خواهم در این بازار سرمایه گذاری کنم ، آیا شما سرمایه مرا مدیریت می کنید؟من می خواهم در این بازار سرمایه گذاری کنم ، آیا شما سرمایه مرا مدیریت می کنید؟
خیر . علاوه بر اینکه همچین امکانی را نداریم به هیچ وجه به شما نیز توصیه نمی کنیم مدیریت حساب خود را به اشخاص دیگر بسپارید و یا از سیگنالهای دیگران استفاده نمایید.
آیا شما سود این بازار را تضمین می کنید؟آیا شما سود این بازار را تضمین می کنید؟
جواب کاملا صریح و واضح است . خیر! نه ما نه هیچ فرد یا شرکتی نمی تواند هیچ نوع تضمینی برای سودآوری شما در فارکس بدهد.این مطلب را بارها و بارها در سایت عنوان کرده ایم.ما تنها بهترین آموزش ها و راه حل ها را پیشنهاد و ارائه می دهیم.تضمین در بازارهای مالی به هیچ وجه وجود خارجی ندارد. اما به طور کامل از شما پشتیبانی می کنیم .ما مراحل نصب ، اجرا و استفاده از محصولات را توضیح خواهیم داد. چنانچه هر مشکلی داشتید می توانید از طریق بخش پشتیبانی سایت اقدام نمایید تا همکاران ما بدون هیچگونه چشم داشتی و با توضیح کامل مشکل شما را رفع نمایند.
آیا پس از گذراندن دوره آموزشی می توانم فعالیتم را شروع کنم؟
بله اما به روی حساب دمو.فعالیت در بازار فارکس از دو بخش مهم تشکیل شده: 1 - آموزش 2-کسب تجربه . در واقع بخش دوم(کسب تجربه) از بخش اول مهمتر است.شما باید پس از یادگیری اصول اولیه و نحوه تخلیل بازار بتوانید اندوخته هایتان را در بازار زنده(حساب دمو یا غیر واقعی) پیاده سازی کنید و زمانی که برآیند عملکرد ماهیانه شما مثبت و قابل قبول بود نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایید. پیشنهاد استراتژی ویژه فارکس می تواند قدم مناسبی باشد.
شما کدام کارگزار را پیشنهاد می کنید؟
با توجه به اینکه شرکت " کلیک هوشمند " نماینده هیچ کارگزاری نیست ، نمی توانیم کارگزار(بروکر) خاصی را پیشنهاد دهیم . شما می توانید با مقایسه کارگزاری های مختلف در بخش " انتخاب بروکر " یک کارگزار متناسب با سرمایه ، محل زندگی و نحوه انتقال پول خود پیدا کنید. مقاله نحوه انتخاب کارگزاری را مطالعه نمایید و از بخش انتخاب کارگزاری استفاده نمایید.پس از انتخاب ، تست امکانات و کار کردن در حساب مجازی آن کارگزار نسبت به افتتاح حساب به صورت مستقیم و با مبالغ پایین اقدام نمایید. شما می توانید ابتدا یک حساب در بانک های مجازی باز کرده و سپس از طریق صرافی های معتبر حساب بانکی خود را شارژ نمایید.وجه مورد نظر را به حساب بانکی کارگزار انتقال داده و از طریق نرم افزار معاملاتی آن کارگزار اقدام به خرید و فروش نمایید.نحوه برداشت حساب نیز برعکس همین روال می باشد و از طریق صرافی های معتبر قابل برداشت می باشد.همچنین می توانید از طریق حساب خود در بانک مجازی به خرید اینترنتی از وب سایتهای معتبر بپردازید.
استراتژی معاملاتی چیست؟
در روش معاملات دستی باید بتوانید از سرفصل های آموزشی ای که آموختید استفاده کنید.شما باید برای معامله در بازار از یک استراتژی معاملاتی استفاده نمایید.استراتژی معاملاتی در واقع مجموعه ای از قوانین است که به شما می گوید " چه موقع بخرید" و "چه موقع بفروشید". به عنوان مثال در بازار واقعی شما اوایل فصل بهار در ایران اقدام به خرید سکه بهار آزادی می کنید.با چه هدفی؟با این هدف که در پایان سال و با بالا رفتن احتمالی نرخ طلا ، سکه ی خود را فروخته و به سود برسید. این پروسه در واقع " استراتژی معاملاتی " شماست.(مقاله آموزش ساخت و یا انتخاب استراتژی معاملاتی)
اکسپرت چیست ؟اکسپرت چیست ؟
اکسپرت ها در واقع ریزبرنامه هایی هستند که استراتژی های معاملاتی را به صورت خودکار عملی می کنند.کارایی هر اکسپرت بستگی مستقیم به استراتژی آن دارد و برآیند اکسپرتها را معمولا به صورت ماهیانه می سنجند.با توجه به اینکه کارکرد اکسپرتها در بروکر های مختلف ، متفاوت است ؛ شما باید اکسپرتهای مختلف را پس از دریافت و نصب ، به روی متاتریدر مخصوص کارگزار خود نصب کرده و پس از تست و بررسی برآیند آنها ، به روی حساب خود فعال نمایید.
استراتژی معاملاتی یا اکسپرت؟استراتژی معاملاتی یا اکسپرت؟
پیشنهاد اول ما همیشه استفاده از استراتژی دستی ست.چرا که اگر سود یا ضرری داشته باشید ، علت آن مشخص است و می توانید در آینده از این تجربه استفاده کنید. اما در اکسپرت نمی توانید کسب تجربه کنید.در واقع مدیریت حساب شما به صورت 100% به دست نرم افزار است.استفاده از اکسپرتها مناسب کسانی ست که اطلاعات و یا وقت کافی برای تحلیل ندارند.
کدام استراتژی معاملاتی بهتر است؟کدام استراتژی معاملاتی بهتر است؟
از آنجایی که عده ی کثیری از علاقمندان برای انتخاب استراتژی معاملاتی خود با دنیایی از سیستمها و مباحث برخورد می کند و این برخورد موجب سردرگمی و اکثر موارد حتی باعث از دست دادن سرمایه می شود .استراتژی ویژه گیلان بورس به جهت نمایش راهی مناسبتر و کم ریسک تر ارائه شده است.این استراتژی بهترین استراتژی موجود در بازار فارکس نیست اما کلید طلایی ورود به بازار واقعیست .بیشتر بدانید
کدام اکسپرت بهتر است ؟
مقایسه اکسپرتهای مختلف نیازمند بررسی های مختلفی است.مهمترین عامل برای انتخاب اکسپرت میزان برآیند سود ماهیانه است. با توجه به اینکه نتایج هر اکسپرت ، به روی بروکر های مختلف ، متفاوت است . شما باید اکسپرتهای مختلف را به روی بروکر خود تست نموده و چنانچه نتایج آن مثبت و نسبت ریسک به موفقیت ان قابل قبول بود ، از آن استفاده نمایید .

اگر سوال شما در لیست بالا نیست، میتوانید باکارشناسان گیلان بورس در تماس باشید